693 230 787
info@hardworkers.pl

Regulamin Firmy:

 1. Każdy zakupiony voucher jest w formie imiennego zaproszenia na lot. Istnieją dwie opcje ( Nasz Firmowy starannie przygotowany w zalakowanej kopercie lub elektroniczny do samodzielnego wydruku).
 2. Ważność Vouchera to 12 miesięcy od daty zakupu, widniejącej na każdym zaproszeniu. osoba obdarowana zobowiązana jest do zabrania ze sobą Vouchera, jest to warunek uczestniczenia w locie.
 3. W przypadku gdy zaplanowany lot się nie odbędzie ( warunki pogodowe) wspólnie przekładamy termin lotu i ustalamy kolejną datę.
 4. Wszelkie pytania należy zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 693-230-787.
 5. O zmianie terminu lotu należy poinformować nas nie później niż minimum 3 dni przed zaplanowaną datą lotu.
 6. W przypadku nie zachowania terminu o którym mowa w pkt.5 lub nie wstawienia się na lot w ustalonym terminie, zaproszenie (wpłata) uważa się za wykorzystane.

 

Regulamin lotów:

 1. Podczas startu, lotu i lądowania uczestnik lotu powinien każdorazowo zastosować się do poleceń pilota.
 2. Podczas startu i lądowania nie dzwonimy i nie odbieramy telefonów ( telefony, aparaty fotograficzne pochowane mamy w torbach, które nie mogą się przemieszczać wewnątrz kosza).
 3. do kosza na lot zabieramy tylko niezbędne rzeczy ( pozostałe ,,bagaże’’ bezpiecznie jadą w samochodzie balonowym), wskazane jest obuwie sportowe, lot w obuwiu na wysokim obcasie jest zabroniony, kobiety w ciąży, osoby nurkujące 24h przed lotem oraz osoby nietrzeźwe kategorycznie nie mogą brać udziału w locie.
 4. Podczas przygotowań do startu pomagamy pilotowi w obsłudze balonu tylko w zakresie, jaki wyznaczy pilot. Nie wykonujemy żadnych czynności na własną rękę.
 5. Definitywnie nie wnosimy na pokład napojów w szklanych butelkach, jedzenia oraz alkoholu nie palimy przed starem w pobliżu przygotowań, w trakcie lotu i po lądowaniu obok kosza.
 6. Wyrzucanie jakichkolwiek przedmiotów w czasie lotu jest prawnie uznane za przestępstwo lotnicze.
 7. Obsługa wszelkich urządzeń w koszu balonu: lin, węży doprowadzających gaz z butli do palnika, zaworów, GPS, palnika, Flaytec-a leży wyłącznie w gestii pilota. Uczestnik lotu nie powinien ich dotykać. Nie opieramy się również o węże przy złączach z butlą oraz bezwzględnie nie dotykamy żadnych lin wewnątrz kosza schodzących z powłoki balonu. W trakcie lotu trzymamy się poręczy linowych wewnątrz kosza służących do tego oraz nie wychylamy się poza obręb kosza.
 8. Jeżeli podczas lotu uczestnik widzi linię energetyczną na wysokości kosza i powyżej kierunku lotu, powinien poinformować o tym pilota.
 9. Przed lądowaniem pilot informuje uczestników lotu o tym fakcie komendą: ,, Uwaga proszę, przygotować się do lądowania’’. Należy wtedy:

  a) Zabezpieczyć przed wypadnięciem telefon, portfel, aparat fotograficzny i inne przedmioty, które mogą wypaść, kiedy kosz wywróci się i będzie ciągnięty prze powłokę balonu.

  b) Stanąć w kierunku lotu, ugiąć lekko kolana przy mocno napiętych mięśniach nóg i chwycić się poręczy linowych wewnątrz kosza lub obręczy butli gazowych i być gotowym na uderzenie kosza o ziemię.

  c) Uczestnik lotu musi być przygotowany na sytuację, kiedy balon mając nawet niewielką prędkość poziomą może spowodować skok kosza tzw. kangur lub wywrócenie kosza ciągniętego przez powłokę. To nic niezwykłego przy lądowaniu balonem na ogrzane powietrze. Zadaniem uczestnika lotu jest pozostanie w koszu, aż do momentu, kiedy pilot poleci jego opuszczenie.  Uczestnik lotu, który na własną rękę opuszcza kosz podczas lądowania sam naraża się na kontuzję oraz pozostałe w koszu osoby. Odciążając kosz, może doprowadzić do niekontrolowanego startu balonu i lądowanie w innym miejscu niż zaplanował pilot, co może być bardzo niebezpieczne.

Bezpiecznego lotu!   

Jesteśmy Certyfikowaną Firmą, wykonującą loty balonem w Polsce zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2018/395, potwierdzone przez Urząd Lotnictwa Cywilnego pod numerem PL.BOP.027